IPAD™ SP1/SP2 AED – Batteri

1.870 kr. (1.496 kr. ekskl moms.)

  • 4 års holdbarhed: Lang levetid og minimal vedligeholdelse.
  • Nem installation: Automatisk selvtest efter batteriskift.
  • Kompatibilitet: Passer perfekt til IPAD SP1 hjertestartere.
Profilbillede-hjælpesektion

Har du brug for hjælp i forbindelse med dit køb? Så ring til os på 71 96 71 76 eller skriv til os på mail Kontakt@lifeaid.dk. Vi glæder os til at hjælpe dig!

14 dages returret

Mastercard, VISA, EAN, Mobilepay, Sparexpress, bankoverførsel

Ekspert rådgivning om produkterne af aktive paramedicinere

2-3 dages leveringstid

Fri fragt ved køb over 500 kr

Personlig vejledning

Batteri til IPAD SP1/SP2 hjertestarter – Pålidelighed og lang holdbarhed

Et pålideligt batteri er en essentiel del af enhver hjertestarter. Et batteri til IPAD SP1/SP2 hjertestartere fra CU Medical er designet til at levere pålidelig strømforsyning i kritiske situationer. Dette batteri sikrer, at din hjertestarter altid er klar til brug, når hvert sekund tæller.

Lang holdbarhed på op til 4 år

Batteriet har en imponerende levetid på op til 4 år, hvilket gør det til en økonomisk og praktisk løsning. Denne lange holdbarhed reducerer behovet for hyppige udskiftninger og sikrer, at din hjertestarter forbliver operationel i længere perioder. Med denne holdbarhed er batteriet ideelt til brug på offentlige steder, skoler, virksomheder og private hjem, hvor pålidelighed og minimal vedligeholdelse er afgørende.

Specifikt designet til IPAD SP1/SP2 hjertestartere

Dette batteri er nøje udviklet til at fungere perfekt med IPAD SP1 semi- og fuldautomatiske hjertestartere. Den kompatible udformning sikrer, at batteriet nemt kan installeres, og at hjertestarteren automatisk udfører en selvtest efter batteriskiftet. Dette giver dig ekstra tryghed og garanterer, at enheden fungerer korrekt, når det virkelig gælder.

Fordele ved batteri til IPAD SP1/SP2 hjertestarter

  • Lang levetid: Holdbarhed på op til 4 år for minimal vedligeholdelse.
  • Pålidelig ydeevne: Sikrer optimal funktionalitet i kritiske situationer.
  • Nem installation: Brugervenligt design med automatisk selvtest efter batteriskift.
  • Høj kompatibilitet: Designet specifikt til IPAD SP1/SP2 semi- og fuldautomatiske hjertestartere.

Optimal sikkerhed og beredskab

Med batteriet til IPAD SP1/SP2 hjertestartere får du en løsning, der kombinerer lang holdbarhed, pålidelig ydeevne og brugervenlighed. Dette batteri er skabt til at sikre, at din hjertestarter altid er klar til brug – uanset om det er på en arbejdsplads, i en offentlig bygning eller i hjemmet.

Vælg et batteri, der sikrer optimal sikkerhed og beredskab i enhver nødsituation. Batteriet til IPAD SP1/SP2 hjertestartere er din pålidelige partner i livredning.

Vi hos er LifeAid medlem af Brancheforeningen for AED hjertestartere.

Find alle vores hjertestartere her.

Du kunne også være interesseret i...

Indkøbskurv
Scroll to Top